قیمت طلا و سکه بیست و هفتم تیر ۱۴۰۲ / سکه از صعود جا ماند؟

قیمت طلا و سکه روز گذشته با نوسان افزایشی قیمت دلار همراهی کرد. بازار سکه در حالی دیروز را پشت سر گذاشت که همزمان دو روند افزایشی و خنثی در خانواده سکه‌ها حاکم بود.

به گزارش راهبرد بانک، دیروز ۲۶ تیر، قیمت طلا و سکه با کاهش ۲۰۰ تومانی دلار و بدون توجه به کاهش نزدیک به پنج دلاری انس جهانی در روند افزایشی قرار گرفت.

قیمت طلا و انواع سکه در زمان بازگشایی بازار امروز، در جدول زیر قابل مشاهده است.

قیمت سکه

سکه امامی ۲۷/۶۳۴/۰۰۰
سکه بهار آزادی ۲۴/۹۰۱/۰۰۰
نیم سکه ۱۴/۹۰۰/۰۰۰
ربع سکه ۹/۹۰۰/۰۰۰
سکه گرمی ۶/۱۰۰/۰۰۰
طلای ۱۸ عیار / ۷۵۰ ۲/۳۲۳/۴۰۰
مثقال طلا
۱۰/۰۶۲/۰۰۰
انس طلا
۱/۹۵۴ دلار

گفتنی است روز گذشته انس جهانی طلا نوسان زیادی داشت و در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۹۵۴ دلاری معامله شد.

فعالان بازار طلا و سکه می‌گویند با شروع ماه محرم این بازار در رکود بیشتری قرار می‌گیرد. علاوه بر آن، آنها به نوسانات لحظه‌ای قیمت دلار، طلا و سکه اشاره می‌کنند و می‌گویند: «وقتی نوسانات زیاد و لحظه‌ای باشد، حتی فعالان بازار نیز تمایلی به داد و ستد ندارند. زیرا به اندازه‌ای نوسان در بازار زیاد است که تا نوشتن فاکتور و حساب و کتاب قیمت‌ها تغییر می‌کند. این موضوع معامله‌گران را محتاط کرده است.»

به نظر می‌رسد با تکذیب خبر توافق موقت میان ایران و آمریکا از سوی جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید فعلا سیگنالی قوی بازارهای مالی را تحت تاثیر قرار نخواهد داد. علاوه بر آن شروع محرم نیز رکود بیشتری را برای بازار فلز زرد به همراه خواهد داشت.

فریز قیمت نیم و ربع سکه

دیروز ۲۶ تیر قیمت سکه امامی با افزایش ۱۳۳ هزار تومانی با قیمت ۲۷ میلیون و ۶۳۴ هزار تومان مبادله شد. همچنین قیمت سکه بهار ۲۰۰ هزار تومان رشد داشت و با رقم ۲۴ میلیون و ۹۰۱ هزار تومان مبادله شد.

روز گذشته نیم‌سکه و ربع‌ سکه تغییر قیمتی نداشتند و با قیمت‌ روز یکشنبه معامله شدند. نیم‌سکه با قیمت ۱۴میلیون و ۹۰۰ و ربع سکه نیز با رقم ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان مبادله شد. در روز قبل سکه گرمی ۵۰ هزار تومان گران شد. این قطعه با قیمت ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد.

همراهی حباب سکه با قیمت

دیروز قیمت طلا نیز افزایشی بود. هر مثقال طلا با ۱۶ هزار تومان افزایش با قیمت ۱۰ میلیون و ۶۲ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز پنج هزار و ۵۰۰ تومان گران شد و با قیمت دو میلیون و ۳۲۳ هزار تومان معامله شد. دیروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و ۲۹۲ هزار تومان رسید.

روز گذشته حباب تمام قطعات سکه همانند قیمت‌ آنها نوسان داشت. حباب سکه‌ امامی ۴۷ هزار تومان، سکه بهار ۱۱۴ هزار تومان و سکه گرمی ۳۹ هزار تومان افزایش داشت. حباب نیم و ربع سکه نیز به ترتیب ۵۰ و  ۲۵ هزار تومان کاهش قیمت داشتند.