قیمت طلا و سکه بیست و ششم تیر ۱۴۰۲/ مثقال طلا ۹ میلیونی می‌شود؟

دیروز کاهش ۸۰۰ تومانی قیمت دلار زلزله بر جان قیمت طلا و سکه انداخت. علاوه بر اینکه این روند نزولی تمام قطعات سکه را یک کانال پایین کشید، هر مثقال طلا را نیز در آستانه ورود به کانال ۹ میلیون تومانی قرار داده است.

به گزارش راهبرد بانک،قیمت طلا و سکه دیروز با سیگنال کاهشی قیمت دلار در مسیر افت قرار گرفت. این کاهش قیمت دامان تمام قطعات سکه را گرفت. با وجودی که روز گذشته انس جهانی طلا با رقم ثابت ۱۹۵۸ دلاری در تعطیلات پایان هفته قرار داشت، اما دلار یک تنه اثر کاهشی قابل توجهی بر بازار فلز زرد داشت.

قیمت سکه

سکه امامی ۲۷/۵۰۱/۰۰۰
سکه بهار آزادی ۲۴/۶۹۲/۰۰۰
نیم سکه ۱۴/۹۰۰/۰۰۰
ربع سکه ۹/۹۰۰/۰۰۰
سکه گرمی ۶/۰۰۰/۰۰۰
طلای ۱۸ عیار / ۷۵۰ ۲/۳۱۸/۴۰۰
مثقال طلا
۱۰/۰۴۱/۰۰۰
انس طلا
۱/۹۵۸ دلار

روز گذشته پالس‌هایی از توافق موقت میان ایران و آمریکا در میان معامله‌گران پیچید. از سویی برخی نیز معتقد بودند با وجودی که تنها دو روز به آغاز محرم مانده، بازار سیاهپوش این ماه شده و در رکود فرو رفته است.

این در حالی است که کارشناسان اقتصادی با تاکید بر موقتی بودن روند نزولی قیمت‌ها، همواره بر تاثیر تورم بر اقتصاد و بازارهای مالی در میان‌مدت و بلندمدت تاکید دارند. آنها معتقدند قیمت، در بازارهای مالی با توجه به قاعده برابری قدرت خرید، صعودی است و روند قیمت در بازار طلا و سکه در بلندمدت افزایشی خواهد بود.

سکه بهار پرچمدار بیشترین کاهش قیمت

دیروز ۲۵ تیر قیمت سکه امامی با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی کانال ۲۸ میلیون تومانی را ترک کرد و با قیمت ۲۷ میلیون و ۵۰۱ هزار تومان مبادله شد.

همچنین قیمت سکه بهار تا پایان معاملات پرچمدار بیشترین کاهش قیمت در قطعات سکه بود. این قطعه با کاهش ۵۱۲ هزار تومانی یک کانال سقوط کرد و با رقم ۲۴ میلیون و ۶۹۲ هزار تومان مبادله شد.

نیم‌سکه و ربع‌ سکه هر کدام ۲۰۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست دادند و با این مقدار کاهش به کانال‌های قیمتی پایین‌تر برگشتند. نیم‌سکه با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۰۰ و ربع سکه نیز با رقم ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان مبادله شدند.

روز گذشته سکه گرمی تنها قطعه‌ای بود که کانال عوض نکرد. این قطعه با کاهش ۱۵۰ هزار تومانی در کف کانال ۶ میلیون تومانی معامله شد.

ریزش حباب سکه در تمام قطعات

دیروز قیمت طلا نیز نزولی بود و مثقال در آستانه ورود به کانال ۹ میلیون تومانی قرار گرفت. هر مثقال طلا با ۶۰ هزار تومان کاهش، با قیمت ۱۰ میلیون و ۴۱ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلا نیز ۱۳ هزار تومان ارزان شد و با قیمت دو میلیون و ۳۱۸ هزار تومان معامله شد. در این روز طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۲۸۶ هزار تومان رسید.

روز گذشته حباب تمام قطعات سکه کاهش داشت. بیشترین مقدار افت حباب مربوط به سکه بهار با ۲۹۵ هزار تومان کاهش بود. سکه امامی ۲۸۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۹۰ هزار تومان، ربع سکه ۱۴۵ هزار تومان و سکه گرمی ۷۴ هزار تومان افت حباب داشتند.