رئیس صندوق رفاه دانشجویان:

تمام وامهای دانشجویی تا ۷ تیرماه پرداخت می شود

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ابراز امیدواری کرد تمام وام های دانشجویی تا ۷ تیرماه پرداخت گردد.

به گزارش راهبرد بانک، به نقل از سازمان امور دانشجویان، مسعود گنجی رییس صندوق رفاه دانشجویان در نشست مدیران امور دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور که در مشهد برگزار می‌شود اظهار داشت: صندوق رفاه در کنار سازمان امور دانشجویان کشور درصدد هستند مشکلات رفاهی دانشجویان را در سراسر دانشگاه های کشور برطرف سازند.

وی ادامه داد: از مهم‌ترین خدمات رفاهی صندوق رفاه دانشجویان، پرداخت وام های دانشجویی است و دانشجویان تا ۳۱ اردیبهشت ماه سال جاری برای ثبت نام وام های تحصیلی، شهریه، ودیعه مسکن و وام ضروری در سامانه صندوق فرصت داشتند که امسال حدود ۶۳ هزار نفر برای وام تحصیلی، ۳۰ هزار نفر وام شهریه، ۲۰ هزار نفر وام ضروری و بیش از یک هزار نفر هم برای وام ودیعه مسکن ثبت نام کردند.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد؛ تمام وامهای یاد شده تا ۷ تیرماه پرداخت گردد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان به تغییرات اساسی در سامانه این صندوق اشاره کرد و افزود: حرکت صندوق رفاه به سمت سامانه یکپارچه خدمات رفاهی است و با استقرار این سامانه، شاهد رویدادهای مثبتی در افزایش رفاه دانشجویان خواهیم بود و البته هر نوع تغییر و تحولی دارای فراز و نشیب هایی است و کارشناسان ما در صندوق چنانچه مشکلاتی داشته باشد، بررسی و در کمترین زمان ممکن برطرف خواهند نمود.

گنجی به افزایش تقاضای درخواست وام های دانشجویی نسبت به سال گذشته اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: برخی وامها تا صد در صد افزایش را شاهد بودیم و تلاش صندوق رفاه دانشجویان پرداخت تمام وامهایی است که دانشجویان مستحق دریافت آنها هستند.

وی در ادامه با خطاب قرار دادن مدیران دانشجویی بیان داشت: دانشجویان، آینده سازان این مرز و بوم هستند و همه متولیان دانشگاهی وظیفه داریم خدمات مطلوبی در شأن این عزیزان ارائه دهیم.

رییس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به اینکه در دو سال گذشته ارز بیش از ۹۵ درصد دانشگاههای کشور بازدید نموده و از نزدیک با مسائل و مشکلات رفاهی مراکز آموزش عالی آشنا است، بیان داشت: هر دانشگاهی که از نظر خدمات رفاهی موفق عمل نموده است، در سایر بخش ها هم خوش درخشیده و سرآمد بوده است.

گنجی در پایان به وامهای دانشجویی پیاده روی اربعین حسینی اشاره کرد و افزود: با یکی از بانکها هماهنگی لازم صورت گرفته و دانشجویان علاقمند به حضور در برنامه پیاده روی اربعین حسینی و زیارت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام می‌توانند وام پنج میلیون تومانی دریافت کنند و بزودی شرایط دریافت و بانک وام دهنده را اعلام خواهیم کرد.