فوری/به معلمان از این پس کارت خرید ویژه تعلق می گیرد

ثبت‌نام طرح «توانا کارت» برای فرهنگیان در پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش به آدرس مای مدیو فعال شده است.

به گزارش راهبرد بانک،ثبت‌نام طرح « توانا کارت » برای فرهنگیان در پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش به آدرس مای مدیو فعال شده است .

طرح توانا کارت فرهنگیان پس از برگزاری نشست های تخصصی با حضور مدیران و کارشناسان شرکت ایز ایران و همکاران حوزه های امور رفاهی، مالی ، حقوقی و فن آوری این اداره کل و مناطق با بررسی دقیق طرح مجوز فعال شدن طرح برای استان صادر و از طریق درگاه مای مدیو وزارت اجرایی گردید وی خاطر نشان کرد طرح صدور کارت خرید اعتباری توانا با هدف افزایش توان خرید فرهنگیان در چارچوب تفاهم‌نامه منعقده فی‌مابین وزارت آموزش و پرورش و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح راه‌اندازی شد.

این طرح با تلاش مشترک مرکز توسعه آموزش مجازی، فناوری و امنیت اطلاعات، معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع، وزارت آموزش و پرورش و مجموعه ایزایران طی ماه‌های پایانی سال ۱۴۰۱ و ابتدای ۱۴۰۲ به نتیجه رسیده است.

براین اساس و طبق اطلاعیه مرکز توسعه آموزش مجازی، فناوری و امنیت اطلاعات وزارت آموزش و پرورش، امکان ثبت درخواست تواناکارت برای جامعه فرهنگیان از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش وارد فاز عملیاتی شده است.به این ترتیب فرهنگیان در استان‌می‌توانند با مراجعه به درگاه مای مدیو، بخش خدمات رفاهی، نسبت به ثبت درخواست و دریافت کارت مجازی توانا از طریق آیکن «توانا» اقدام کنند.

با استفاده از کارت اعتباری توانا که پیرو ثبت درخواست فرهنگیان در پنجره واحد آموزش و پرورش (مای مدیو ) صادر می‌شود، امکان خرید اقساطی کالا و خدمات در قالب کسر از حقوق از فروشگاه‌های طرف قرارداد شبکه توانا فراهم شده است.

این کارت به صورت مجازی در قالب نرم‌افزار موبایلی توانا در دسترس متقاضیان قرار می‌گیرد و برای خرید از فروشگاه‌های اینترنتی یا حضوری قابل استفاده خواهد بود. اپلیکیشن توانا و آشنایی با قابلیت‌های آن از طریق آیکن توانا در پنجره واحد آموزش و پرورش و همچنین از طریق پورتال اطلاع‌رسانی وزارت آموزش و پرورش، ذیل منوی خدمات الکترونیک قابل دریافت است.

از جمله مزایای کارت اعتباری توانا می‌توان به امکان خرید اعتباری کالا و خدمات با تقسیط بلندمدت بدون نیاز به چک و تضامین مشابه یا بلوکه شدن پول در بانک و پرداخت آن از محل حقوق و مزایای ماهیانه اشاره کرد.

همچنین تخصیص هدفمند و یکپارچه بن‌های مناسبتی یا طرح‌های توزیع کالا و خدمات (بن پوشاک، بن سفر، و …) در قالب سامانه توانا قابل انجام است. امکان استفاده از کیف پول الکترونیکی نیز از دیگر مزایای این سامانه برای جامعه مخاطبان فرهنگی است.

در خرید اعتباری با کارت توانا، پس از انجام خرید در ماه جاری، بر اساس درخواست متقاضی، تسویه یک‌باره‌ مبلغ خرید از حقوق ماه بعد، یا تسویه اقساطی در انتهای هر ماه (تا زمان اتمام اقساط) اتفاق می‌افتد. میزان اعتبار هر متقاضی متناسب با دریافتی ماهانه وی (طی اعلام واحدهای ذی‌حسابی به سامانه توانا) تعیین می‌شود و مبلغ کل اقساط ماهانه وی می‌تواند تا سقف اعتبار اعلام شده افزایش یابد.