پیش بینی قیمت طلا و سکه بیست و هفتم خرداد ۱۴۰۲ / بازار طلا گوش به فرمان دلار می‌ماند؟

طی هفته گذشته قیمت طلا و سکه هر دو روند افزایشی و کاهشی را پشت‌سر گذاشت. این روند در نهایت با کاهش قیمت بسته شد. در این هفته، مثقال در کانال‌های ۹ و ۱۰ میلیون تومانی بازی کرد و در نهايت در کانال پایین‌تر بسته شد.

به گزارش راهبرد بانک،در هفته‌ای که گذشت، قیمت طلا و سکه هم‌تراز نبودند. طلا با بازدهی منفی همراه شد و قیمت سکه افزایش داشت و با بازدهی مثبت بسته شد. بازار فلز زرد در هفته‌های گذشته همگرایی بالایی با دلار نشان داد و با تلاطمات این اسکناس همراه شد.

در جدول زیر قیمت انواع قطعات سکه در آخرین روز معاملاتی هفته‌ گذشته آمده است.

انس جهانی در بازار داخلی بی‌اثر شد

طی دو هفته گذشته با وجود تلاطمات قیمتی در بازار فلز زرد و صعود قیمت سکه در روزهای گذشته، معامله‌گران همچنان نسبت به مبادله بدبین بوده‌اند. آنها ترجیح می‌دهند تا ثبات نسبی قیمت‌ها دست نگه  دارند و تماشاچی باشند تا بازیگر.

در لحظه نگارش این گزارش انس جهانی طلا با قیمت ۱۹۵۸ دلار معامله می‌شود. این در حالی است که بازار طلای ایران بیشتر از اینکه تحت تاثیر قیمت اونس باشد، بر اساس شرایط بازار دلار حرکت می‌کند.

با وجود این، به هر حال یکی از متغیرهای موثر بر این بازار، قیمت طلا در بازار جهانی است. این روزها قیمت اونس، روندی نزولی دارد و طلای جهانی در ۳۰ روز گذشته حدود ۱.۸۸ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

بازگشت سکه بهار به کانال ۲۴ میلیونی

دیروز پنجشنبه ۲۵ خردادماه ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی ۴۰۰ هزار تومان کاهش داشت. این قطعه دیروز با رقم ۲۸میلیون و ۵۰۱ هزار تومان در بازار معامله شد.

دیروز سکه بهار بیشترین کاهش قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت. این قطعه ۸۱۶ هزار تومان ارزان شد و کانال ۲۵ میلیون تومانی را از دست داد. سکه بهار آزادی در نهایت با قیمت ۲۴ میلیون و ۷۸۵ هزار تومان بسته شد.

دیروز نیم سکه و ربع سکه هر کدام کاهش ۲۰۰ هزار تومانی داشتند. این قطعات به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۴۰۰ و ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان مبادله شدند.

قیمت روز انواع سکه و طلا در بازار

نوع سکه قیمت روز حباب
سکه امامی ۲۸/۵۰۱/۰۰۰ ۶/۱۶۴/۰۰۰
سکه بهار آزادی ۲۴/۷۸۵/۰۰۰ ۲/۴۶۵/۰۰۰
نیم سکه ۱۵/۴۰۰/۰۰۰ ۴/۲۴۴/۰۰۰
ربع سکه ۱۰/۴۰۰/۰۰۰ ۴/۸۱۹/۰۰۰
سکه گرمی ۶/۱۸۰/۰۰۰ ۳/۴۳۳/۰۰۰

روز گذشته سکه گرمی کمترین کاهش قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت. این قطعه با قیمت ۶ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان مبادله شد و کاهش ۲۰ هزار تومانی داشت.

بازگشت مثقال به کانال ۹ میلیون تومانی

دیروز قیمت حباب تمام قطعات سکه به غیر از سکه گرمی کاهش داشت. این کاهش قیمت در سکه بهار بیشترین افت را داشت.

امروز قیمت طلا کاهش داشت. دیروز هر مثقال طلا ۹۱ هزار تومان ارزان شد. این مقدار طلا بار دیگر به کانال ۹ میلیون تومانی برگشت و با رقم ۹ میلیون و ۹۹۲ هزار تومان مبادله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۲۰ هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۰۷ هزار تومان مبادله شد.