علت قطعی آب در پایتخت چیست؟

مدیرعامل شرکت آبفای تهران گفت: در تهران قطعی آب ناشی از کمبود منابع آبی وجود ندارد و مردم قطعی مقطعی آب را به شماره تلفن ۱۲۲ اطلاع دهند تا در اسرع وقت پیگیری انجام شود.

به گزارش راهبرد بانک،محسن اردکانی مدیرعامل شرکت آبفای تهران با بیان اینکه امسال سال خشکی بود اظهار کرد: امسال ۴۴ درصد بارندگی نسبت به میانگین بلندمدت کمتر ثبت شد و ما آماده بودیم بهترین خدمت را به مردم استان تهران ارائه دهیم اما دچار حادثه بی سابقه‌ای شدیم، کوه ریزش کرد و بر اثر بارندگی و مسیر جریان آب از سد کرج به سمت تهران که ۲۰ درصد آب شهر تهران را تامین می‌کند مسدود شد.

وی گفت: طبعا باید ۲۰ درصد آب شهر قطع می‌شد، اما با اقداماتی که انجام شد تاثیرات آن به چهار درصد شهر رسید و مدیریت کردیم تا در بعضی از نقاط کمبود فشار باشد و طبقات هم کف آب داشته باشند اما بعد از مدت سه روز این مسیر باز شده و اکنون آب کاملا به سمت تصفیه خانه ها جریان دارد.

مدیرعامل شرکت آبفای تهران ادامه داد: عموما دیگر قطعی آب به دلیل کمبود منابع آبی نداریم، در بعضی از نقاط به علت نوساناتی ممکن است که مشکلاتی در تامین آب در نقاط موضعی و خانه‌های موردی وجود داشته باشد که لازم است مشترکان با شماره ۱۲۲ تماس بگیرند و همکاران ما موضوع را  پیگیری کنند اکنون جریان آب از سد امیرکبیر به سمت تصفیه خانه ها در جریان است و آب با بالاترین کیفیت استاندارد ملی در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

اردکانی افزود: هیچ مشکلی برای سد امیرکبیر پیش نیامده و این موضوع به دلیل ریزش سیل و ریزش توده‌های عظیم سنگی پایین دست سد امیرکبیر بوده که در مسیر جریان رودخانه رخ داده و تاسیسات سد امیرکبیر کوچکترین آسیبی ندیده است، این واریزهای سنگی در مسیر جریان آب بوده که اکنون این مسیر بازگشایی شده و آن مسیر آبرسانی به سمت تهران و کرج که مسدود شده بود کاملا باز شده است.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل محدودیت های ایجاد شده از مردم پوزش می‌خواهیم و تقاضا داریم که صرفه جویی کنند و مصرف خود را کاهش دهند و به ما کمک کنند که در مدت کوتاه تری بتوانیم سامانه را به شکل طبیعی و نرمال خودش برگردانند.