اختلال در سامانه فروش یکپارچه خودرو/ نتایج چه زمانی اعلام می‌شود؟

در حالی که قرار بود نتایج قرعه‌کشی مرحله دوم سامانه یکپارچه خودرو تا ساعت 14 امروز، 24 خرداد 1402، اعلام شود، اما هنوز خبری از اعلام نتایج نیست و سامانه همانند زمان ثبت‌نام و نوبت‌های قبلی با اختلال و البته بدعهدی مسئولان مربوطه مواجه شده است.

به گزارش راهبرد بانک،در مرحله دوم طرح فروش سامانه یکپارچه که بین روزهای سوم تا ۱۰ خرداد به‌طول انجامید، بیش از یک میلیون نفر متقاضی خرید خودرو شدند. همین امر در همان ابتدا نیز باعث اختلال شدید این سامانه بود.

اما با وجود اینکه طبق اخبار رسمی، بیش از ۵۰ هزار نفر از متقاضیان این طرح انصراف دادند، اما هنوز هم با اتمام ساعات اداری، خبری از اعلام نتایج نبوده و متقاضیان همچنان منتظر هستند. این سایت به نشانی اینترنتی https://esalecar.ir/ بار دیگر با اختلال و تأخیر در ارائه خدمات مواجه شده است.

ساعت اعلام نتایج سامانه یکپارچه

طبق آخرین خبر اعلامی، به‌دلیل مشکلات و اختلالات فنی سایت سامانه یکپارچه، دیدن نتایج از ساعت ۱۴ به ۱۶ موکول شد. 

لازم به‌ذکر است، طبق اعلام مهدی تقدسی، مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو، ۱۰۰ میلیون تومان پول‌هایی که در حساب‌های وکالتی بلوکه شدند، از ساعت ۱۶ امروز و پس از اعلام نتایج، قابل برداشت خواهند بود.

به‌رغم گذشت حدود دو ساعت از زمان اعلامی، همچنان سامانه یکپارچه خودرو در دسترس مشتریان نیست و همچنان اعلام اولویت‌بندی‌ها به پایان وقت اداری امروز موکول شده است! ساعتی که در پس از تعطیلات نیمه خرداد در وقت ۱۳:۳۰ تعیین شده است.

در این بین برخی رسانه‌های نزدیک به دولت تا ساعاتی دیگر نتایج نوبت‌دهی مرحله دوم عرضه سامانه اعلام می‌شود.

باید توجه داشت که با توجه به پایان ساعت کاری بانک‌ها، در عمل برداشت این وجوه که ۱۰۰ میلیون تومان است در بهترین حالت به فردا موکول می‌شود.

نتایج قرعه کشی سامانه یکپارچه خودرو با کد رهگیری

نتایج قرعه کشی سامانه یکپارچه خودرو با کد رهگیری و لینک فهرست اسامی برندگان سایپا و مونتاژکاران با کد ملی اعلام خواهد شد.

اطلاعات منتخبان در اختیار شرکت‌های خودروساز قرار گرفته و شرکت‌های خودروساز به نحوه مقتضی برای ادامه فرایند ثبت نام و واریز وجه به آن‌ها اطلاع‌رسانی خواهند کرد.

ضمناً متقاضیان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده که واجد شرایط اولیه تشخیص داده شده‌اند، برای تکمیل و قطعی شدن فرآیند جایگزینی خودرو فرسوده باید به ستاد مدیریت حمل و نقل و مصرف سوخت و شرکت خودروساز مربوطه مراجعه کنند.

در ساعات غیرپیک به سامانه یکپارچه مراجعه شود!

مهم‌ترین عامل اختلال در سامانه یکپارچه، هجوم هم‌زمان تعداد بالای متقاضیان به وب‌سایت این سامانه بوده که سرور را با اختلال شدید مواجه می‌کند.

بنابراین همان‌طور که مدیر این سامانه در مرحله ثبت‌نام نیز اشاره کرد، بهترین کار، مراجعه به سامانه یکپارچه در ساعات غیرپیک و اواخر روز است که شلوغی مراجعه، تا حدودی برطرف شده باشد.