صدور هشدار قرمز هواشناسی در استان های تهران و سمنان

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: امروز هشدار سطح قرمز هواشناسی درباره بارش شدید باران در استان های تهران و سمنان صادر شده است.

به گزارش راهبرد بانک، صادق ضیائیان گفت: با توجه به بپیش بینی های هواشناسی، امروز در شمال شرق استان تهران و ارتفاعات غربی استان سمنان شاهد رگبار شدید باران، رعدوبرق، تگرگ و وزش باد شدید خواهیم بود‌.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، آبگرفتگی معابر بصورت گسترده، انسداد راه‌های روستایی و اختلال در جاده‌ها، اختلال جدی در سفرهای بین شهری و داخل شهر، تعطیلی فعالیت‌های عمرانی، خسارت به برخی زیرساخت‌ها مانند خطوط انتقال برق و غیره،تخریب تاسیسات و سازه های واقع شده در حریم و بستر رودخانه، تخریب سازه های موقت و سبک در اثر وزش باد شدید از جمله مخاطرات این سامانه بارشی است.

ضیائیان افزود: عدم توقف و تردد در بستر و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، بازگشایی کانال‌ها و آبروهای درون و برون شهری، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امداد رسان، اجتناب از سفرهای برون شهری، اجتناب از فعالیت‌های کوه‌نوردی ، خروج شهروندان از تفرج گاه ها و سکونت گاه های واقع در حریم و بستر رودخانه به هم وطنان توصیه می شود.