دستگیری ۲ متهم متواری صندوق امانات بانک ملی ایران + فیلم

رئیس پلیس بین‌الملل فراجا از دستگیری و استرداد ۲ متهم باقی‌مانده صندوق امانات بانک ملی که از کشور متواری شده بودند، خبر داد و گفت: این متهمان به پلیس اینترپل کشورمان تحویل شده‌اند.

به گزارش راهبرد بانک، سردار هادی شیرزاد، رئیس پلیس بین‌الملل فراجا نیز ضمن اعلام استرداد سارقان صندوق امانات بانک ملی خیابان انقلاب شعبه دانشگاه تهران از کشور ترکیه در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: سارقان حرفه‌ای که در تعطیلات نیمه خرداد ماه سال جاری وارد بانک ملی شعبه دانشگاه در پایتخت شده و پس از تخریب تعدادی از صندوق امانات، محتویات آنان را به سرقت برده بودند، شب گذشته به کشور مسترد شدند.

وی با اشاره به صدور اعلان قرمز متهمان در کمترین زمان افزود: با همکاری خوب قوه قضائیه و وزارت امور خارجه و با استفاده از ظرفیت‌های موجود در بانک‌های اطلاعاتی سازمان اینترپل و با تحقیقات انجام‌شده مشخص شد متهمان در کشور ترکیه اقامت دارند.

رئیس پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران توضیح داد: در پی صدور اعلان قرمز متهمان و اعلان به کشورهای عضو اینترپل، سیستم قضائی پلیسی آن کشور محدودیت‌های شدیدی برای آنان ایجاد کرد.

این مقام انتظامی با اشاره به تلاش مأموران پلیس بین‌الملل فراجا در ردیابی این متهمان و همچنین انعکاس تحت تعقیب بودن آنان به مرزهای ورودی کشور خاطرنشان کرد: متهمان با همکاری پلیس کشور ترکیه از طریق مرز هوایی فرودگاه‌ امام خمینی(ره) به کشور برگردانده و جهت رسیدگی به پرونده، تحویل مراجع قضائی شدند.