لوگو راهبرد بانک
shadow

آخرین اخبار

shadow

فراتر از بانک

shadow

امتناع غافلگیرکننده ترامپ از امضای یک لایحه

با امتناع ترامپ از امضای لایحه حمایتی، میلیون‌ها آمریکایی مزایای بیکاری خود را از دست می‌دهند.به گزارش راهبرد بانک، به نقل از رویترز، روز شنبه میلیون ها آمریکایی پس از امتناع دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده از امضای قانون بسته کمک هزینه مالی ۲.۳ تریلیون دلاری همه گیری، با دیدن انقضای مزایای بیکاری خود اعتراض کردند که این برای کمک روزمره به مردم کافی نبود.

ترامپ جمهوری خواهان و دموکرات ها را به حیرت فرو برد با گفته این هفته که از این لایحه گسترده ناراضی است، که ۸۹۲ میلیارد دلار برای حمایت ویروس کرونا فراهم می کند: از جمله تمدید مزایای ویژه بیکاری که در ۲۶ دسامبر منقضی می شود و ۱.۴ تریلیون دلار برای هزینه های عادی دولت.

بر اساس داده های وزارت کار، بدون امضای ترامپ، حدود ۱۴ میلیون نفر این مزایای اضافی را از دست می دهند. تعطیلی جزئی دولت از روز سه شنبه آغاز می شود مگر اینکه کنگره بتواند قبل از آن با لایحه بودجه دولت در مورد توقف شکایت موافقت کند.

جمهوری خواهان و دموکرات ها پس از ماه ها کشمکش، آخر هفته گذشته و با حمایت کاخ سفید با این بسته موافقت کردند. ترامپ که قدرت را به رئیس جمهور منتخب دموکرات جو بایدن در تاریخ ۲۰ ژانویه تحویل می دهد، قبل از اینکه دوشنبه شب کنگره به رای موافق برسد، با شرایط این توافق مخالفت نکرد.

اما از آن زمان او شکایت کرده است که این لایحه هزینه زیادی به منافع خاص، پروژه های فرهنگی و کمک های خارجی اختصاص می دهد، در حالی که محرک ۶۰۰ دلاری آمریکا برای میلیون ها معترض آمریکایی بسیار ناچیز بود. وی خواستار افزایش ۲۰۰۰ دلار شده است.

رئیس جمهور میلیاردر در روز کریسمس توییت کرد: چرا سیاستمداران نمی خواهند به جای فقط ۶۰۰ دلار ۲۰۰۰ دلار به مردم بدهند؟ پول مردم ما را بدهید! و بیشتر آن روز را در تفریحگاه خود در فلوریدا به بازی گلف گذراند.

بسیاری از اقتصاددانان احتمال موافقت با این لایحه را بسیار کم می دانند اما می گویند حمایت فوری هنوز مورد استقبال و ضروری است. یک منبع آگاه از این وضعیت گفت اعتراض ترامپ به این لایحه بسیاری از مقامات کاخ سفید را غافلگیر کرد. در حالی که استراتژی رئیس جمهور مستعفی برای این لایحه همچنان نامشخص است، وی آن را وتو نکرده و همچنان می تواند آن را در روزهای آینده امضا کند.

روز شنبه قرار بود او در تفریح گاهش بماند، جایی که لایحه ارسال شده و منتظر تصمیم او است. بایدن، که ترامپ در انتخابات ۳ نوامبر پیروزی انتخاباتی اش را پذیرفت، در حال گذراندن تعطیلات در خانه اش در ایالت دلوور است و هیچ رویداد عمومی برای روز شنبه در نظر گرفته نشده است.


کلید واژه  : راهبردبانک| ترامپ|کرونا|آمریکا|
ثبت دیدگاه

shadow

دیدگاه