لوگو راهبرد بانک
shadow

آخرین اخبار

shadow

فراتر از بانک

shadow

کاهش ارزش سهام در بازار آسیا

با لغزش آتی اس اند پی ۵۰۰، ارزش سهام آسیا کاهش می‌یابد.به گزارش راهبرد بانک،به نقل از رویترز، سهام آسیا روز دوشنبه شروع آرامی داشت، زیرا افزایش ابتلای موارد ویروس کرونا در اروپا و ایالات متحده چشم انداز جهانی را تهدید می کند، در حالی که رهبران چین برای تعمق در مورد آینده غول اقتصادی دیدار می کنند.

ایالات متحده بالاترین تعداد موارد جدید ابتلایCOVID-۱۹  را طی دو روز گذشته مشاهده کرده است، در حالی که فرانسه موارد ابتلای ناخواسته را نیز ثبت کرده و اسپانیا وضعیت اضطراری را اعلام کرده است.

این در حالی است که هیچ پیشرفت روشنی در مورد بسته محرک ایالات متحده برای پایین آوردن معاملات آتی اس اند پی ۵۰۰ به میزان ۰.۵ درصد وجود ندارد. معاملات آتی  یورو استاکس اکس ۵۰ به میزان ۰.۴ درصد و معاملات آتی اف تی اس ای ۰.۳ درصد کاهش یافت.

گسترده ترین شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن ثابت ماند، اما هنوز در اوج ۳‍۱ ماه اخیر خود نیست. نیک کی ژاپن ثابت و شاخص اصلی کره جنوبی  ۰.۳ درصد را از دست داد.

تراشه های آبی چین ۱.۱ درصد کاهش یافت در حالی که رهبران این کشور برای ترسیم مسیر اقتصادی کشور برای سال های ۲۰۲۵-۲۰۲۱، تعادل رشد و اصلاحات را در میان چشم انداز جهانی نامطمئن و تنش های عمیق با ایالات متحده دیدار کردند.

هفته ای سرشار از سیاست پولی شاهد برگزاری جلسات سه بانک اصلی خواهد بود. انتظار می رود بانک کانادا و بانک ژاپن در حال حاضر درنگ کنند، در حالی که بازار فرض می کند که بانک مرکزی اروپا حتی در صورت عدم موفقیت در کاهش نرخ تورم و رشد، محتاطانه عمل خواهد کرد.

پیش بینی می شود داده های منتشرشده از روز پنج شنبه نشان دهد که تولید اقتصادی ایالات متحده در سه ماهه سوم، ۳۱.۹ درصد برگشت کرده است. تحلیل گران خاطر نشان کردند که چنین بازگشتی هنوز تولید ناخالص داخلی را در حدود ۴ درصد کمتر از پایان سال گذشته نشان می دهد، با این وجود سرمایه گذاری در مشاغل هنوز به شدت عقب مانده است. برای بهبود کامل فعالیت از دست رفته، محرک مالی اضافی معنادار ضروری است.

این چشم انداز بازده خزانه داری ایالات متحده طی ده سال با ۰.۸۷۲۰ درصد درهفته گذشته به بالاترین میزان خود از اوایل ژوئن رسیده است که روز دوشنبه با ۰.۸۳ درصد معامله شدند. تحلیل گران می گویند: ما احتمال جابجایی دموکراتیک ها را که از قبل به ۴۰ درصد رسیده، به کمی بیش از ۵۰ درصد رسانده ایم و انتظار ما از برد بایدن را از ۶۵ درصد به ۷۵ درصد رسانده ایم.

دلار در روز دوشنبه در یک سطح ثابت بود و هفته گذشته افت زیادی داشت. یورو با قیمت ۱.۱۸۴۰دلار و دقیقاً در پایین ترین سطح خود  ۱.۱۸۸۰ دلار قرار داشت، در حالی که دلار در ین ۱۰۴.۸۰ محکم شد و فاصله چندانی با افت ۱۰۴.۳۲ در هفته گذشته نداشت.

شاخص دلار پس از افت تقریباً یک درصدی در هفته گذشته در ۹۲.۹۰۴ محکم شد. در بازارهای کالا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۸۹۸ دلار رسید. با پیش بینی افزایش نگرانی در مورد عرضه و تقاضای نفت خام لیبی به علت افزایش موارد ابتلای ویروس کرونا در ایالات متحده و اروپا، قیمت نفت بیشتر کاهش یافت. معاملات آتی نفت خام برنت با کاهش ۶۵ سنت به ۴۱ دلار و ۱۲ سنت در هر بشکه رسید، در حالی که نفت خام امریک با ۶۹ سنت افت به ۳۹ دلار و ۱۶ سنت رسید.

 

 

منبع : ایبنا


کلید واژه  : آسیا | سهام | بازار | ویروس کرونا | سکون|
ثبت دیدگاه

shadow

دیدگاه