لوگو راهبرد بانک
shadow

آخرین اخبار

shadow

فراتر از بانک

shadow

میزان سهم مالیات از تولید ناخالص داخلی

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس سهم مالیات از تولید ناخالص داخلی کشور را ۶ درصد و در کشورهای دیگر بین ۲۵ تا ۳۰ درصد اعلام کرد.به گزارش راهبرد بانک، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس باید دقت کنیم منابع طرح‌ها و تصمیمات به درستی دیده شود تا به کسر بودجه دامن نزند. محمدرضا پورابراهیمی در برنامه تیتر امشب سیما افزود: مشکلی که وجود دارد این است که مجلس تا حدود ۵ درصد نمی‌تواند در لایحه پیشنهادی دولت تغییراتی اعمال کند، برای همین تا خود دولت اراده نکند اصلاح ساختاری بودجه اتفاق نخواهد افتاد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تلاش می‌کنیم برای سال ۱۴۰۰ در حوزه منابع، منابع پایدار را جانشین منابع نفتی کنیم. این نماینده مجلس با انتقاد از تخصیص بیشتر بودجه به بخش هزینه‌های اجرایی افزود: موضوعی که مجلس به جد دنبال می‌کند موضوع فرار مالیاتی است، سهم ما در تولید ناخالص داخلی حدود ۶ درصد و در دیگر کشورها ۲۵ تا ۳۰ درصد است که با اصلاح ساختار مالیات، تلاش می‌کنیم ضمن ایجاد پایه‌های مالیاتی جدید، نظام جامع مالیاتی را عملیاتی کنیم.

پورابراهیمی گفت: چالش عمده اقتصادی ما تورم و کاهش مستمر ارزش ریال است، یعنی کسری بودجه دولت از سنوات گذشته ناشی از استقراض دولت‌ها از حوزه بانک مرکزی و افزایش نقدینگی علت ریشه‌ای آن است که برای حل آن باید مشکل کسری بودجه را رفع و تعیین تکلیف کنیم.

 

منبع : ایبنا


کلید واژه  : مالیات | کمیسیون | مجلس | منابع مالی | اقتصاد|
ثبت دیدگاه

shadow

دیدگاه