سفر رییس بانک جهانی به مصر برای حمایت از اصلاحات اقتصادی

رییس جدید بانک جهانی که برای دیداری دوروزه و با موضوع بررسی وضعیت اقتصادی مصر به این کشور سفر کرده است، با عبدالفتاح سیسی، رییس‌جمهور این کشور دیدار کرد.

به گزارش راهبرد بانک ، نقل از منافن، رییس بانک جهانی تاکنون و در جریان سفر دوروزه خود که از شنبه آغاز شده است با رییس‌جمهور، وزیر سرمایه‌گذاری و همکاری‌های بین‌المللی و دیگر مقام‌های ارشد دولت و پارلمان مصر دیدار کرده است تا درباره جزییات پیشرفت برنامه اصلاح اقتصادی مصر مذاکره کند.

دیوید مالپاس، رییس بانک جهانی در دیدار با رییس‌جمهور مصر گفت: موفقیت مصر برای برقراری ثبات در منطقه حیاتی است. ما از اجرای اصلاحات ساختاری در اقتصاد مصر استقبال می‌کنیم و بر ضرورت اقدامات بیشتر به خصوص درمورد یارانه‌ها، مدیریت، شفافیت تسهیلات و سازمان‌های دولتی تاکید می‌کنیم.

وی افزود: مصر فرصت بسیار بزرگی دراختیار دارد که از طریق توسعه بخش خصوصی اقتصاد خود را تقویت کند. این امر می‌تواند شامل بخش انرژی، گردشگری و صنایع مربوط به کشاورزی باشد که هم شغل‌های جدیدی ایجاد می‌کند و هم استانداردهای زندگی در مصر را بالاتر می‌برد.

رییس جدید بانک جهانی از مشارکت این بانک در فاز بعدی برنامه اصلاحات ساختاری مصر خبر داد که شامل بهبود وضعیت آموزش، سلامت و حمایت‌های اجتماعی و کاهش فقر خواهد بود.

مالپاس همچنین بر ضرورت ادامه همکاری‌ها بین مصر و بانک جهانی تاکید کرد و افزود: تلاش برای کمک به دیگر کشورهای آفریقایی در مدت زمان ریاست دوره‌ای مصر بر اتحادیه آفریقا ادامه خواهد داشت.

وی در جریان این سفر جزییات پروژه جدید بانک جهانی برای حمایت از کارآفرینی در مصر و بسته‌های حمایتی از شرکت‌های کوچک و متوسط به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار را نیز تشریح کرد.

این پروژه بخشی از برنامه حمایتی بانک جهانی از اصلاحات اقتصادی مصر است که فرصت‌های بیشتری را برای زنان و جوانان در این کشور فراهم می‌کند. این پروژه منابع قابل تخصیص به شرکت‌های کوچک و متوسط را افزایش می‌دهد که بخش مهمی از مشکلات پیش روی این شرکت‌ها را برطرف خواهد کرد.