رییس مرکز فنآوری اطلاعات وزارت اقتصاد منصوب شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی در حکمی «علی عبدالهی» را به سمت رییس مرکز فنآوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت امور اقتصادی و دارایی منصوب کرد.

به گزارش راهبرد بانک به نقل از  وزارت اقتصاد، «فرهاد دژپسند» در حکم انتصاب عبدالهی بر مواردی چون «بهبود کیفیت ارایه خدمات دولت الکترونیک با بکارگیری روش های نوین و مدیریت و راهبری پروژه های کلیدی وزارت امور اقتصادی و دارایی» و «شفافیت و هدفمند سازی عملیات مالی و کسب و کار دولت از طریق اجرای پروژه های خزانه‌داری الکترونیک مدیریت بدهی های دولت، مدیریت دارایی های دولت و تسهیل صدور مجوز های کسب و کار» به عنوان اولویت های برنامه ای مرکز فنآوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند این وزارتخانه تاکید کرده است.
بر اساس این گزارش، «تلاش در جهت ایجاد زیر ساخت های توسعه اقتصاد هوشمند»، «تبادل اطلاعات اقتصادی کشور از طریق بستر یکپارچه اطلاعات اقتصادی کشور»، «پیگیری امور مربوط به سیاست گذاری فنآوری اطلاعات در حوزه اقتصاد دیجیتالی کشور»، «نظارت و ارزیابی مستمر فعالیت های فنآوری اطلاعات در انطباق با سیاست های کلی وزارت اقتصاد و سازمان های تابعه» و «راهبری نظام ها، فرآیند ها و اقدامات مربوط به فنآوری اطلاعات و ارتباطات در جهت ارایه و گسترش خدمات سریع و مطمئن» نیز از جمله دیگر اولویت های کاری تعیین شده از سوی وزیر اقتصاد است. 
گفتنی است؛ علی عبدالهی دارای دکترای تخصصی در رشته تحصیلی مدیریت بازرگانی گرایش سیاستگذاری با عنوان رساله دکتری «ارایه چارچوبی برای تعیین استراتژی دانش در شرکتهای مشاوره و نظارت برطرح های انفورماتیکی» است.
عبدالهی مولف بیش از ۴۰ مقاله ملی و بین المللی در حوزه فناوری اطلاعات و تالیف کتاب های «امضای دیجیتال»، «نگاهی جامع به زبان گزارشگری تجاری توسعه پذیر»، «سیستم های اطلاعاتی با رویکرد مدیریت مالی» و ترجمه کتاب های «تاثیرات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی عصر دیجیتال بر جوامع، دولت ها و کسب و کار ها» و «بازاریابی از منظر مدیریت مالی» است. 
بنابر این گزارش، عضویت در هیات علمی دانشکده مدیریت و حسابداری (گروه مدیریت کسب و کار) دانشگاه شهید بهشتی از سال ۹۲ تاکنون، مدیریت اجرایی معاونت توسعه ارتباطات علمی مرکز تحقیقات مخابرات ایران، مدیریت گروه مطالعات زیرساختهای فناوری اطلاعات مرکز تحقیقات مخابرات ایران، مدیریت فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار عضویت هیات مدیره شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه فنآوری اطلاعات، از جمله سوابق شغلی عبدالهی است.
وی همچنین، دارای سابقه اجرا، مشاوره و نظارت بر بیش از ۲۰ پروژه حوزه فنآوری اطلاعات و ارتباطات، دارنده گواهینامه های بین المللی از جمله ITIL و XBRL و عضویت در کمیته علمی چندین کنفرانس و همایش ملی و بین المللی حوزه فنآوری اطاعات است.