بانک مرکزی: صندوق قرض‌الحسنه «مهر ایثارگران» فاقد مجوز است

بانک مرکزی با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد تشکیلات موسوم به صندوق قرض‌الحسنه مهر ایثارگران (موسسه حمایت ایثارگران) فاقد هرگونه مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بوده و فعالیت آن غیرقانونی است.

به گزارش راهبرد بانک ،از بانک مرکزی، اوراق گواهی سپرده سرمایه‌گذاری منتشر شده از سوی این نهاد با درج عبارت جعلی «این صندوق تحت نظارت بانک مرکزی است» فاقد هرگونه اعتبار و ارزش بوده و مغایر با قوانین و مقررات است.
بانک مرکزی از مردم خواست برای جلوگیری از به مخاطره افتادن سرمایه‌های خود از هر گونه ارتباط با موسسه جعلی صندوق قرض الحسنه مهر ایثارگران (موسسه حمایت ایثارگران) اعم از سپرده‌گذاری یا دریافت تسهیلات خودداری کنند. 
موضوع جلوگیری از ادامه فعالیت صندوق غیرمجاز یادشده از طریق نیروی انتظامی و طرح شکایت علیه آن نزد مرجع قضایی در مرحله اجرا قرار دارد.‏
به گزارش ایرنا، ساماندهی موسسه های غیرمجاز از سال ۱۳۸۶ با اجرای آیین نامه های قانون بازارهای غیرمتشکل پولی در دستور کار بانک مرکزی قرار گرفت. تا خردادماه امسال، ۹۸ درصد سپرده گذاران این موسسه ها با دستور رهبر معظم انقلاب و همدلی سران سه قوه تعیین تکلیف شده اند.